středa 12. května 2010

Na tyhle hry se těším

Pokud by se chystal třetí Motorstorm, věřte, že už teď bych začal se škudlením každé korunky, vždyť to je tak skvělá hra, hlavně díky splitscreenu, no jaj! Jenže další Motorstorm se nechystá, alespoň pokud vím, takže se bude rozhazovat... anebo ne. Bude se šetřit na následující tituly:

Diablo 3. Tady je jasné, skoro všem tedy, že tohle bude vážně něco. Veškeré diablovky pokleknou, obrazně řečeno, před tímto vysněným skvostem milionů hráčů po celém světě - i pod ním (i když, australané se jí možná ani nedočkají, protože u nich údajně chybí přístupnost 18+). Jednička i dvojka jsou hry ultimátního charakteru, vrchol izometrického dungeonu, čiže jistě není zapotřebí, abych se nějak více rozepisoval, proč se na trojku těším.

LittleBigPlanet 2 slibuje být platformou pro vytváření her. To znamená, že kdokoliv si v enginu LBP 2 může stvořit hru, jakoukoliv a zcela bez omezení, s vlastní grafikou, filmečky, hudbou, zvuky, s vlastními herními mechanismy a podobně. Stovky až postupem času miliony různých her tak budou k dispozici jeden čudlík od vás. Velká kvanta podomácku dělaných her a hráč tak prakticky nemusí už nikdy vyměnit disk v Playstationu. Fantastická vyhlídka.

Civilizace 5 se bude hratelnostně blížit Civilizaci jedničce. Aspoň to tak z vydaných obrázků a informací vypadá. Nikdo nemůže popřít, že jednička byla nejvychytanější, nejhratelnější, nejpřehlednější a nejzábavnější. Když se tahle Civilizace bude podobat jedničce, máme, my stratégové, vyhráno.

Alpha Protocol mi někdo neustále doporučoval, a já už nevím kdo to byl, ale trailery vypadají každopádně velmi slušně. Špionážní akční hry můžu, akční thrillery taky a prý je to od slušné firmy. Hlavně ale je to asi jediná špionážní hra, co se chystá do obchodních regálů, tak já myslím, že už jen z toho důvodu je to jasná koupě.

Ve Vanquish bude američan řezat ruské roboty a to na orbitální stanici. TO MUSÍM MÍT!

Project Offset. Viděl jsem trailer a líbil se mi. Je to to video, takový to... s tím obrem, jak tam něco čmuchá a potom co ho vyrušíte, se na vás vrhne. O téhle hře vím dost málo na to, abych si byl jistý její koupí, co mi ale na ní přijde sympatické je fantasy prostředí a navíc to má být rubačka z pohledu očí. Možná novej Witčhejvn? Možná.

Mirror's Edge 2. Na tohle se moc těším. Zatím o tom neprosáklo nic ven, ale tuším, že to bude minimálně stejně tak dobré jako jednička. Jak bych si pokračování představoval? Zhruba před rokem jsem to sepsal na stránce Kultura Kriplů.

Deathspank. Na první pohled docela dobrý. Na první poslech divný - Diablo a Monkey Island, to jde smíchat? Druhý pohled už leccos vysvětluje a po třetím pohledu si říkám, že tohle bude vážně zajímavá hra. Takovej slepenec všeho možného, to se často nevidí. S pánem chodíte po krajině a kucháte nepřátele, ze kterých padá všechno možné. Země, nebo hrací plocha se podivně točí, to když s ním jdete po krajince nahoru a vypadá to jednoduše moc dobře. Moc pěkná konzolovka! Vyrazíte na loď, s ní obeplujete kus zeměkoule a zastavíte u nějakého ostrůvku, kde opět bojujete, ale i mluvíte s NPC ve stylu chcíplých adventur a humor to má jako v Monkey Islandu, tedy u jednoho ukázaného rozhovoru jsem se pořezal smíchy. O tomhle budu uvažovat.

... a já to kdyžtak ještě doplním.

Na které hry se netěším :(

Silent Hill. Vím, že první čtyři díly by dnes nikdo nevydal - jsou na to až příliš dobré. A taky málo se v nich střílí. A vím taky to, že Silent Hill by se bez restartu neobešel, měl-li by vyjít další díl. Důvodem je to, že Team Silent nadobro ztratil o SH zájem, druhým a neméně důležitým důvodem je ztráta Akiry Yamaoky, který odešel od Konami a s ním nadobro to, co Silent Hill dělalo Silent Hillem. Měl jsem tuhle sérii rád.

XCOM. Ne že bych nevěřil v úspěch doomovky (říká se diablovka, tak proč se neříká doomovka?) s vetřelci, jenže tady se budou vetřelci podobat podrážce na botě, asfaltu na silnici a průjmu v záchodě. Zelení mužíčci jsou na dnešní realistické poměry až příliš nevěrohodní. Ze zbraní je zatím potvrzená petrolejka, kolt a brokovnice. Docela suché. Na vetřelce z vesmíru fest.

...tady to taky kdyžtak doplním.

zeal

2 komentáře:

  1. Alpha Protocol nebude akcna hra! Podla dostupnych info to bude hradcore RPG, ak si do zbrani nedas dostatok bodikov, tak sa ani poriadne netrafis :) (a ja sa samozrejme na to tesim! :) )

    Deathspank je samozrejmost.

    OdpovědětVymazat
  2. No já měl zafixovaný, že půjde o akční hru s prvkama RPG (ty jsem nezmiňoval, protože jsou v každé druhé hře). Ty ukázky moc na hardcore RPG nevypadaly, ale jestli to tak bude, tak o důvod navíc, si Alphu pořídit. To se začínám těšit o dost víc, jestli je to skutečně tak, jak říkáš. :)

    Já si při koukání na ukázku z Deathspank říkal, že to má jednu významnou vadu - chybí tomu ta těžkotonážní atmosféra Diabla! Ale po chvilce jsem si říkal, že ta originalita a stylovost (o super rozhovorech nemluvě) to nejspíš vynahradí.

    OdpovědětVymazat