sobota 9. března 2024

Swit Bejby ink a další kaziči her

Proč v poslední době hry nenabízejí nic kontroverznějšího? I za to může fenomén "konzultantských spolků", které se v poslední dekádě vloudily do herního průmyslu. Jejich cílem je za určitý obnos peněz vypudit veškerý škodlivý (pozor bradavka) obsah z herního projektu a vytvořit tak dezinfikované prostředí, kde se v současném roce (current year) mají všichni stejně mizerně. Je to umělý svět, kde všichni žijí podle pravidel úzké skupiny lidí, která nikdy nic nevytvořila a naopak má velmi jasnou představu o tom, co je pro všechny dobré, i co je pro ně špatné. A kvůli tomu, že peníze dnes prostě vládnou (téměř) všemu, se tenhle fenomén dokázal rozlézt po velké části herního průmyslu. Dokonce se tak dělo bez toho, aby si toho někdo všiml.

Až doteď. Únik závěru hry Suicide Squad: Kill the Justice League prozradil velkému počtu lidí na síti X, že je něco velmi v nepořádku - a ani nešlo tak o to, že Batmana zabili, jako spíš JAK ho zabili. Bylo to až příliš vážné a zlé, až se člověk musí chytnout za něco a přemýšlet, co za tím vězí. Ti šikovnější zjistili, že s Rocksteady tento herní projekt konzultovali, a dokonce se na něm podíleli scenáristicky, lidé z podivné skupinky Swit Bejby ink. Tito konzultanti mají za sebou například naprosté rozložení herní série Saints Row. 

Navíc se zjistilo, že tato parta používá mafiánské praktiky ve stylu "Pokud nám nevyjdete vstříc, tak za to tvrdě zaplatíte." A už vůbec nepřekvapí, že její členové nemají rádi jisté skupiny lidí založené pouze na jejich vzhledu.  

Jelikož hráči videoher jsou obvykle lidé s vyšším IQ a tudíž prohlédnou, když se s někým nejedná fér, museli na objevení této organizace ničící herní zábavu nějak zareagovat. Byla tak založena kurátorská stránka na Steamu jako velmi mírný protest proti Swit Bejby ink s úmyslem varovat před hrami, na nichž se tito lidé podíleli. V současné době se na podporu protestu přihlásilo téměř čtvrt milionu hráčů.  

Tak a to je zatím asi tak všechno. No, kdo by to byl řekl, že za tak nevinným názvem bude stát taková odporná sorta lidí...

 

zeal

0 komentářů:

Okomentovat